Konkretny kurs cięcia drewna.

Rąbanie drewna nie jest wbrew pozorom czynnością ani łatwą ani bezpieczną, dlatego te celem tego artykułu jest danie kilku przydatnych porad, dzięki którym mówienie drewna stanie się bardziej skuteczne i bezpieczne. Sezon grzewczy kojarzy się nieuchronnie i z pewnością na niejednym podwórku mówi się drewno opałowe.

Link sponsorowany: http://www.maestroarte.pl/

Najważniejsza rzecz, z jakiej należy sobie zdawać sprawę to rzecz bezpieczeństwa. Siekiera jest urządzeniem delikatnym także możemy dokonać sobie przy jej skorzystaniu nawet bardzo istotną krzywdę. Ważne jest aby samo urządzenie było efektywne, tzn. naostrzone i odpowiednio osadzone. Częstą przypadłością siekier tradycyjnych jest poluzowanie trzonka, skutkiem czego część metalowa może wylecieć po zamachnięciu. W terminie pracy powinniśmy używać rękawic roboczych i być w rozkroku, aby zmniejszyć ryzyko spotkania w nogę. Absolutnie niemożliwa jest rola w obecności innej osoby istniejącej na otwarcie od nas, gdyż istnieje ryzyko wyślizgnięcia siekiery.
Drewno kominkowe kiedy i jakieś kolejne opałowe winno stanowić wyrąbane jak już, dlatego że drewno świeże o wiele sprawnie się rozłupuje. Po zaschnięciu drewno ciesze się o moc że i potrzeba wprowadzić w produkcję dużo więcej energii. Rąbanie powinno odbywać się na profesjonalnej podkładce z prawdziwego klocka zwanego pieńkiem, najprzydatniejszy jest dębowy. Idealnie dopasowana wysokość pieńka będzie znacznym urządzeniem w książki.
Najodpowiedniejszym narzędziem do rąbania drewna jest świadoma siekiera do prania. Różni się z dawnej tym, że ostrze tej siekiery posiada charakterystyczny kształt klina plus stanowi wysoce grubsze, siekiera taka jest również sporo cięższa. Dzięki temu klocki znacznie dobro się rozłupują, praktycznie bez użycia dużej wytrzymałości przy zamachnięciu. Dodatkowo siekiery takie nie zakleszczają się podczas pracy. Na filmie pokazano książkę ze osobną siekierą do prania.