Oglądając reklamy urządzeń do czyszczenia parowego robi się, że działają jak magiczna różdżka usuwając wszelki bród.

Reklama: Czyszczenie tapicerki samochodowej Bydgoszcz

Oglądając reklamy narzędzi do prania parowego powtarza się, że działają jak magiczna różdżka usuwając wszelki bród. Jak robią i czy faktycznie są lepsze z zwykłego mopa? 

Coraz więcej osób stara się żyć jako wysoce ekologicznie i ogranicza użycie innych i toksycznych substancji. W necie znajdziemy setki wpływów na naturalne substancje czyszczące pisane na model z cytryn, octu i sody oczyszczonej. Ich realizacja jest przystępna i dostępna. Niestety uporczywy brud lub tłuszcz czasem trudno jest doczyścić za pomocą naturalnego mydełka czy szorując powierzchnię octem. 

Coraz więcej rodziców również ogranicza wykorzystanie chemii do prania mieszkań. Część spośród nich boi się o zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych dzieci, które przez przypadek mogły by uzyskać w nasze ręce mocny środek dezynfekujący czy rozpuszczający brud. 

Na wesele rozwój technologie daje nam nowe rozwiązania, dzięki którym sprzątanie zatrzymuje się łatwiejsze, bezpieczniejsze dla domowników i dokładne z naturą. Hitem, który zajmuje targ są urządzenia, które do czyszczenia wykorzystują parę wodną. 

Mopy i czyściki parowe wykorzystują wielu pary wytworzonej pod ciśnieniem do prania różnego sposobu powierzchni. Do ich użycia nie potrzebujemy żadnych detergentów ani innych chemikaliów ponieważ gorąca para (o temperaturze 100 stopni Celcjusza) dezynfekuje i kończy zarazki. Do specjalnego pojemnika wlewamy wodę, a urządzenie pozwala ją do wrzenia wytwarzając gorącą parę. Ekologiczny i pozytywny dla środowiska sprzęt przekonuje wiele kobiet, które starają się ograniczać używanie chemikaliów. Wystarczy włączyć, odczekać kilkadziesiąt sekund i rozpocząć działać. Gorąca para rozpuszcza brud i tłuszcz nie niszcząc powierzchni. Oraz w przeciwieństwie to doskonałego połączenia mopa i wiaderka z wodą, po użyciu których podłoga jest zwyczajnie bardzo mokra, mop parowy osusza podłogę tuż po jej umyciu, to żadne umieszczenie nie będzie podczas sprzątania wyłączone z użycia. 

Kiedy już zostało wspomniane wcześniej, urządzenia wykorzystujące mało są dobre dla media oraz zapewniają higieniczne czyszczenie bez użycia chemikaliów. Takie wyjście jest szczególnie korzystne dla alergików, jacy powinni pamiętać o higiena w własnym domu, i wraz są wrażliwi na wykonywania środków chemicznych. 

Para o konkretnej odporności i temperaturze niszczy bakterie, dzięki czemu możemy niemal jeść z dziedzinie, którą potraktowaliśmy parą. A ci z nas, jacy korzystają dzieci, które uwielbiają interesować się na podłodze, mogą swobodnie puścić maluszka bez obawy, że „znajdzie” coś złego. Szczególnie jeśli wśród domowników są także zwierzęta. 

Mop parowy czyści, dezynfekuje i leczy tłuszcz w temperaturze 100°C, nie zostawiając śladów ani osadów z tłuszczu. Przydaje się do nowych powierzchni: np. laminat, podłogi drewniane, marmurowe, gumowe, łupkowe, ceramiczne. Czyści powierzchnie materiałowe, takie jak dywany, maty i poduszki. Oczywiście mop parowy nie jest magiczną różdżką oraz wszelkiego zanim nie wyczyścimy. Nie wyznaczone jest czyszczenie nim podłóg woskowanych i olejowanych ponieważ para wodna może uszkodzić warstwę ochronną. 

Jeżeli jesteśmy podłogę,która nie przetrwa spotkania z parą wodną i branie całego mopa daje nam się bez względu, możemy zdecydować się na krótsze danie na przykład czyścik lub myjkę do okien. Pierwsze z nich, dzięki małym rozmiarom dodaje się idealnie do ręcznego czyszczenia trudno dostępnych zakamarków, gdzie osadził się np. tłuszcz. Potrafi usunąć też kilkuletni osad z fug, który niełatwo jest wyczyścić nawet za pomocą chemii. Myjka z zmian doskonale sprawdza się przy czyszczeniu płaskich powierzchni takich jak okna, szklane drzwi, lustra, ścianki prysznicowe, szyby samochodowe, itp. Umożliwia wygodne mycie bez smug w bardzo higieniczny sposób. 

Czy warto zakupić urządzenie czyszczące na kilkoro? Jeśli zależy nam na ekologicznym podejściu do prania, nie lubimy toczyć się machając ścierką lub szczotką a stanowimy wykończeni na wydatek (który dość mocno się zwróci) to jak najbardziej tak.