Dlaczego warto zakupić motorower w zimę?

Wiele osób postanowiło zimowy czas przeznaczyć na zakup swojego wymarzonego jednośladu. Wynika to z tego,że ceny motocykli w zimę są znaczne tańsze niż podczas sezonu oraz możemy wykonać wszystkie potrzebne naprawy nie tracąc czasu przeznaczonego na cieszenie się z jazdy.

Dlaczego ceny motorowerów w zimę są tańsze?

Wynika to z faktu,że zazwyczaj są to motocykle,które użytkowane przez cały poprzedni sezon,więc wymagają drobnych napraw mechanicznych jak i stylistycznych. Drugim ważnym czynnikiem jest to,że podczas zimy nie mogą być użytkowane,a wiele osób nie ma gdzie ich trzymać lub po prostu chce wymienić na coś nowszego lub mocniejszego.

Czemu to w zimę warto kupić swój wymarzony motocykl?

Dlatego,że w zimę możemy znaleźć motocykle za ok.40% mniejszą cenę niż musielibyśmy wydać podczas sezonu. Drugie co zyskujemy to to,że gdy wszystkie naprawy wykonamy zimą mamy więcej czasu na cieszenie się z jady swoim wehikułem. Zyskujemy czas i pieniądze.

Zazwyczaj zimą mało osób zastanawia się nad zakupem motocykla,więc osoba,która chce go szybko sprzedać jest otwarta na negocjacje ceny. Dzięki temu zaoszczędzone pieniądze możemy wydać na tuning lub akcesoria.

Na co uważać?

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na stan mechaniczny,ponieważ w zimę jest go dość trudno sprawdzić,ale też warto sprawdzić ramę czy jest prosta i nie ma pęknięć oraz plastiki czy są całe i nieklejone. Warto sprawdzić czy silnik jest suchy i nie ma wycieków oraz skrzynię biegów czy wszystkie biegi wchodzą bezproblemowo.

Podsumowanie:

Myślę,że jeśli się postaramy możemy znaleźć jakiś bardzo ciekawy motorower i za niewielkie pieniądze cieszyć się z jazdy. Na pewno warto kupić w ten czas motorower,ale musimy pamiętać  by go dobrze i starannie sprawdzić.